Capatect Carbon Spachtel Caparol tmel s vlákny

Kód: 15416
Akce Nové
Neohodnoceno
Značka: Caparol
1 993 Kč –49 %
capatect carbonspachtel 25kg 0[1]
1 993 Kč –49 % 999 Kč / balení
Skladem (10 balení)
Můžeme doručit do:
29.2.2024
Možnosti doručení

Caparol tmel s uhlíkovými vlákny

Detailní informace

V nabídce pouze skladové zboží [desktop]
V nabídce pouze
skladové zboží.
Doručujeme nejpozději následující den
Doručujeme nejpozději
následující den.
Co jinde neseženete, u nás najdete
Co jinde neseženete,
u nás najdete.
Před nákupem možnost poradenství zdarma
Před nákupem možnost
poradenství zdarma.

Detailní popis produktu

POZOR!
JEDNÁ SE O NOVÉ ZBOŽÍ ZAKOUPENÍ V INSOLVENCI, PROŠLÁ MINIMÁLNÍ DOBA POUŽITELNOSTI, CELOU DOBU SKLADOVANÉ VE VYTÁPĚNÝCH SUCHÝCH PROSTORECH. PROTO NIŽŠÍ CENA NEŽ JINDE. POSLEDNÍCH PÁR KUSŮ K PRODEJI A DALŠÍ JIŽ ZA TUTO CENU NEBUDOU. 

Capatect Carbon Spachtel
Tmel na disperzní bázi s vysokou odolností proti nárazům zesílený uhlíkovými vlákny na vytváření základních vrstev tepelně izolačních systémů s vysokou odolností proti namáhání. Jmenovitá tloušťka vrstvy 3 mm.

Capatect Carbon Spachtel je tmel na disperzní bázi k přímému zpracování s vysokou odolností proti nárazům, zesílený uhlíkovými vlákny, na vytváření základní vrstvy v systémech Capatect Top Line a Capatect Basic Line. Capatect Carbon Spachtel se používá i při renovaci fasád a polystyrénových tepelně izolačních systémů.

Vlastnosti:
- zesílení uhlíkovými vlákny
- vysoká odolnost proti nárazům
- zvýšená roztažnost v trhlinách
- vynikající možnosti zpracování
- minimální pnutí
- odolný proti povětrnostním vlivům

Technická data:
- hustota 1,6 g/cm3
- odolnost proti rázům > 15 J při tloušťce 3 mm
- prodyšnost pro vodní páry µ = 270
- velikost zrna 1 mm
- pastovitá konzistence

Materiálová báze:
Akrylátová pojiva, minerální plniva, přídavek uhlíkových vláken a zušlechťujících přísad

Balení:
25 kg

Odstín:
světle béžový
Skladování V chladném, suchém a nemrazivém prostředí.

Zpracování.
Příprava podkladu.
Vytvoření základní vrstvy:
Případné přesazené spoje v místech styku polystyrénových fasádních izolačních desek Capatect se musí předem obrousit a ulpěný prach po broušení odstranit.

Renovace fasád a kombinovaných tepelně izolačních systémů:
Podklad musí být nosný, čistý a zbavený uvolněných částic i odpuzujících látek.
Poškozené a odlupující se nátěry nebo strukturní omítky je nutno odstranit. Jádrová
omítka se musí v místech, kde se odděluje od podkladu, odstranit, a nahradit omítkou novou. U trhlin v krycí vrstvě (jádrová a krycí omítka) nebo na fasádě musí odborník zjistit příčinu. Teprve potom lze provést rozhodnutí, zda a jak se bude moci provést sanace.

Příprava materiálu:
Tmel Capatect Carbon Spachtel je přípraven k přímému zpracování a pouze se krátce promíchá. Za teplého počasí je možné upravit konzistenci malým přídavkem vody.

Nanášení materiálu:
Nanášení základní vrstvy:
Po upevnění ochranných lišt na okenní ostění a na hrany i diagonálního armování na rohy otvorů ve fasádě se tmel Capatect Carbon Spachtel nanáší zhruba v šířce pásu tkaniny pomocí ozubené stěrky 10 x 10 mm a do armovací vrstvy se zatlačí skelná tkanina Capatect s přesahy minimálně 10 cm. Poté se znovu překryje vrstvou tmelu Capatect Carbon Spachtel ještě do mokré vrstvy tak, aby se zajistilo celoplošné zakrytí skelné tkaniny. Celková tloušťka základní vrstvy činí 3 mm, přičemž skelná tkanina Capatect je uložena zhruba uprostřed vrstvy.

Při renovaci:
Tmel Capatect Carbon Spachtel se používá v rámci sanace fasád pomocí materiálů Capatect jako fasádní tmel, aby bylo možné překrýt poškozené plochy omítek na masivním zdivu nebo na polystyrénových tepelně izolačních systémech, než se nanese vrstva strukturní omítky. Tmel Capatect Carbon Spachtel s armovací tkaninou se nanáší na vhodný a očištěný podklad tak, jak bylo popsáno v oddíle „výztužová vrstva“. V otázkách renovací polystyrénových tepelně izolačních systémů se bezpodmínečně spojte s naším odborným poradcem.

S ohledem na použití přírodních surovin může dojít k barevným odchylkám materiálu různých výrobních šarží. Ucelenou plochu je třeba vždy zpracovat najednou, a napojování provádět vždy do mokrého materiálu. V opačném případě mohou být jednotlivá napojení viditelná. Aby zůstaly zachovány specifické vlastnosti výrobku, nemíchejte jej s jinými materiály.

Spotřeba:
cca 5 kg/m2 při jmenovité tloušťce vrstvy 3 mm

Podmínky zpracování:
Nanášení za teploty pod +5°C (t eplota stavby, materiálu a vzduchu) i za prudkého
slunečního záření, za silného větru a za deště bez ochranných opatření, za mlhy nebo za teploty pod rosným bodem není povoleno. Tyto podmínky musí být splněny ještě nejméně dva dny po ukončení práce.

Doba schnutí:
Při 20°C a 65% relativní vlhkosti alespo ň 4 – 5 dnů. Při nižší teplotě a vyšší vlhkosti
vzduchu se prodlužuje doba schnutí a je ji třeba před započetím prací ověřit. Aby bylo možné zabránit působení deště během fáze vysychání, zakryjte plochu případně plachtami.

Čištění nářadí:
Okamžitě po použit

Doplňkové parametry

Kategorie: Stěrky / lepidla
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: